אז איך מטפלים בצמחי אויר?


 הם הגיעו! אחרי שפרקתם את הצמחים שלכם ובזבזתם מספיק זמן להתפעל מהיופי הייחודי שלהם (ואולי לתת להם שמות), תעשו להם אמבטיה או השרייה טובה בקערת מים למשך כ- 20-30 דקות. לנער בעדינות את הצמחים בכדי להסיר את עודפי המים ולהניח במקום עם אור בהיר ומאוורר  לייבוש . 

תאורה


יש למקם את צמחי אוויר במקום בו הם יקבלו אור בהיר ועקיף זאת אומרת ללא שמש ישירה!  או בתאורת בית / משרד .  אור שמש קלה בבוקר או בערב זה בסדר גמור , אך יותר מכמה שעות של שמש חמה יחסלו את הצמחים שלכם . כלל אצבע - ככל שהצמח ירוק יותר העמידות שלו בפני אור שמש היא נמוכה וככל שהצמח בהיר יותר (לעיתים כסוף ) עמידותו לאור חזק גבוהה יותר.
image alt

לחות ומים

צמחי אוויר חיים מהאוויר, נכון ? אה, לא ! נכון  שצמחי אוויר אינם צומחים באדמה, אך הם בהחלט צריכים השקייה . הצמחים לחלוטין יכולים לשרוד לתקופות בצורת ארוכות, אך הם לא יצמחו ולא ישגשגו ובסופו של דבר ימותו ללא השקייה נכונה . עקבו אחר ההוראות מטה על איך להשקות את צמחי האויר שלכם באופן הטוב ביותר וכך הם  יישארו בחיים , בריאים ושלמים לאורך זמן .אל דאגה החדשות הטובות הן שצמחים אלה סלחניים מאוד , לא כדאי להילחץ מהוראות הטיפול ובהחלט אין צורך להשיג בייביסיטר כשאתם יוצאים לחופשה.

אז איך משקים את צמחי האויר? 


 אנו ממליצים לשטוף אותם היטב מתחת למים זורמים או לתת להם השרייה טובה. אמבטיה למשך 20-30 דקות. אפשר להשתמש בקערה, בכיור או אפילו באמבטיה אם יש לכם מלאי גדול של צמחי אויר . לאחר המקלחת או האמבטיה, יש לנער את הצמחים בעדינות כדי להסיר עודפי מים מבסיס העלים ולמקם במקום עם מספיק זרימת אוויר לייבוש של כמה שעות . אם הצמחים שלך זקוקים להשקיה בין לבין, אפשר לרסס אותם עם שפריצר . אם הצמח בפריחה יש לשטוף בעדינות ולא להשרות או לשטוף את גבעול הפריחה או את הפרחים.

 מתי להשקות את הצמחים?


את צמחי האויר יש להשקות אחת לשבוע , ומי שבאמת מגדיל ראש אפשרי 2-3 פעמים לטיפול ממש אופטימלי . אם אתם נמצאים באקלים יבש וחם יותר, יהיה צורך בהשקיה או ערפול תכופים יותר לתגבור ההשקיה,  אבל לעולם הריסוס לא מחליף השקייה ! צמחי אויר נותנים סימנים שימו לב אליהם -  כשהם רוויים במים עלי הצמח נוקשים וקריספיים מכייון שהם מלאים במים ואם הם צמאים העלים יהיו רכים וגמישים יותר . כשהעלים מקומטים או מסתלסלים פנימה זה גם יכול להיות סימן להתייבשות.

טמפרטורה


צמחי אוויר ישגשגו באקלים חם ולח (מקורם ביערות הגשם הטרופיים) טווח טוב הוא 10-32 מעלות צלזיוס . יש להמנע מלהציב את הצמחים בחוץ כשצפוייה קרה או מזג אויר קיצוני מתחת ל 5 מעלות . באקלים ללא כפור הם יכולים לחיות בחוץ במשך כל השנה. כמו רוב צמחי הבית, ניתן להוציא  אותם החוצה למרפסת או לפאטיו , רק אל תחשפו  אותם לטמפרטורות גבוהות או לשמש קיצונית. באקלים חם ויבש כמו בערבה יש להשקות לפחות פעמיים בשבוע ולתגבר מידי יום בכמה התזות של מים.

טיפוח ואסתטיקה


כל אחד צריך טיפוח קטן מדי פעם ! זה לגמרי נורמאלי שכמה מהעלים התחתונים של הצמח  מתייבשים כאשר הצמח גדל או מתאקלם בסביבה חדשה.ניתן לתלוש בעדינות את העלים היבשים מהצמח. אם קצות העלים התייבשו , תוכלו לקצוץ עם מספריים את הקצה המיובש (נסו לקצץ בזווית כדי להשאיר קצה מחודד למראה טבעי)  כנל לגבי לשורשי הצמח. אל תדאגו לפגוע בצמח הם לא כאלה עדינים כמו שאתם חושבים. :-)


מעגל החיים של צמחי האויר
שלב הפריחה


טילנדסיה שזהו שמם הבוטני של צמחי האויר הם צמחים טרופיים החיים בדרך כלל מספר שניםרבים לא יודעים שהפריחה קורית רק פעם אחת בלבד במהלך חייהם. הפריחות הן צבעוניות מרשימות ולעיתים עוצרות נשימה. תקופת הפריחה תארך מספר ימים עד חודשים רבים תלוי בזן הצמח .  מינים שונים פורחים בזמנים שונים, תלוי גם בטיפולם ובסביבתם. צמח ככל הנראה יפרח מתישהו בין אמצע החורף לאמצע הקיץ.

גורים (ייחורים) או באנגלית  Pups


בערך בזמן פריחתו של הצמח, הם ייצרו ייחורים , או "גורים". תוכלו להבחין שלגורים יש בסיס נפרד וברור משלהם, המבדיל אותם מהעלים האחרים של צמח האם. לאחר שהגור מגיע לפחות לשליש מגודל צמח האם, ניתן להסיר את הגור על ידי משיכתו בעדינות הרחק מההורה. החזיקו את ההורה ואת הגור בבסיסיהם וסובבו בעדינות בתנועה כלפי מטה. אתם יכולים גם לחתוך את הצמחים בנפרד באמצעות סכין יפנית נקייה, החיתוך צריך להתבצע כמה שיותר קרוב לגזע הגור. כל גור ישחזר את מחזור החיים על ידי גדילה לצמח הורה, פריחה וייצור גורים משלו.
גושי צמחים- טילנדסיות יכולות לגדול לגושים אם הגורים נשארים לצמוח על צמח האם. ניתן ליצור גושים גם באמצעות חיווט של צמחים מרובים יחד, מכיוון שהם יתחילו לגדול זה על זה וסביבו.

קיבוע הצמח על אובייקטים 


מה שמייחד צמחי אוויר משאר צמחי הבית זה בכך שהם אינם דורשים אדמה כדי לגדול ולפרוח , הם יכולים להיות מעוגנים  כמעט על כל משטח אחר לתצוגה. אנו ממליצים להשתמש בבסיס הצמח כאזור העגינה . דבקים כמו E-6000,  או אקדח דבק חם יעבדו נהדר , כמו גם חוט דיג או כל חוט שאינו נחושת. בבחירת משטח ההרכבה שלכם, זכרו שיש להשקות את הצמח אז יש לבחור משטח עגינה עמיד למים .

האם צמחי אויר יכולים לחיות בחוץ?

בטח שכן ! הדבר החשוב ביותר לצמחי אויר הוא אור בהיר ומסונן , כך שמרפסת או מקום מוצל בחוץ מתחת לעץ בה הם יקבלו אור שמש לא ישיר יהיה מקום  מצויין.תדירות ההשקיה תהיה תכופה יותר  מאשר צמחים שנשמרים בפנים, במיוחד בתקופות יבשות, אז קחו את צינור הגן ושטפו אותם בעדינות .
 

חשוב שתדעו

בכל קניה באתר אתם נהנים מההטבות הבאות

משלוח מהיר

מחירים נמוכים בשוק

אחריות

x

#{title}

#{text}

#{price}