צמחים לבית – איך מטפלים בהם נכון

צמחי נוי לבית
רכשתם צמחי בית  ועתה אתם מתלבטים איך מגדלים אותם נכון? אתם רוצים לרכוש צמחי בית מומלצים אבל לא יודעים איך לגדל אותם, איזו סביבה להציע להם? אם כן, הנה מדריך מקוצר שיעזור לכם במשימה ומוטב שתקראו אותו לפני הרכישה.

מהי כמות האור הרצויה לצמח
רוצים לרכוש צמחי בית וליהנות מהם למשך תקופה ארוכה? אם כן, חשוב שתדאגו שיקבלו לא מעט אור, אך לא באופן ישיר. חשוב להניח אותם במקום מואר אך לא במקום שבו השמש מבקרת כל הזמן. כדאי שיהיה זה מקום מוצל בחלק מהזמן אבל קרוב באופן יחסי אל מקור של אור, כמו מרפסת, למשל.

ההשקיה – לכמה מים זקוק הצמח החדש
גידול צמחים בבית הוא משימה מאתגרת. ישנם לא מעט פרמטרים שיש לקחת בחשבון כשמגדלים צמחי נוי. אחד מהם הוא כמות ההשקיה הנדרשת. אם רכשתם צמחי בית מומלצים, עליכם לוודא שהם מקבלים את כמות המים הנכונה. לא יותר מדי אבל גם לא מעט מדי. ואיך יודעים מהי הכמות הרצויה? ברגע שהמים נספגים באדמה כהלכה אתם יודעים שהצמח קיבל את הכמות הנדרשת לו. אם המים זורמים החוצה ויוצאים ישירות מחור הניקוז, ייתכן וכמות המים גדולה מדי.

כמות הדישון הנדרשת לכל צמח
גידול צמחים בבית מצריך מכם לא רק מים ואור, אלא גם דישון לצמח. מומלץ לכם לספק דישון מתאים לצמח כדי שיישאר חיוני ויקבל את כל הרכיבים שהוא זקוק להם. ניתן כיום למצוא סוגים שונים של דישון המתפרקים לאט. באופן זה אפשר לתת את הדישון אחת לכמה חודשים ולא בתדירות גבוהה. הדישון מגיע בתצורת גרגרים או בתצורת נוזל.

המצד של הצמח
צמחי בית זקוקים למצע שהוא נקי, מצע שהוא מאוורר וכמובן גם מדושן. חשוב שהמצע של צמח הבית שלכם בבית יהיה מצע טרי, לא כזה ששימש בעבר צמחים אחרים, שנבלו. מומלץ מאד לא לערבב בין סוגים שונים של מצעים. ערבוב כזה עשוי להוביל ליצירת מצע שאיננו מתאים לצמח.
x

#{title}

#{text}

#{price}